Ifi Ude jest najlepszym dowodem na to, że jeżeli bardzo się czegoś pragnie, to można to osiągnąć. Dzięki internautom i crowdfundingowemu serwisowi artystka dostała szansę na nagranie płyty i samodzielne jej wyprodukowanie. Wobec tego po tym albumie na pewno możemy się spodziewać bezkompromisowej, oryginalnej muzyki.

Sama Ifi jest postacią niezwykle ciekawą – miałam okazję zobaczyć tę młodą dziewczynę na tegorocznym Heineken Open’er Festivalu. Po jej koncercie wyszłam zachwycona zarówno muzyką, jak i osobowością artystki, która na scenie czuje się jak ryba w wodzie. Skakała, tańczyła, przebierała się i robiła mnóstwo rzeczy naraz.

Na jej debiutanckim albumie, zatytułowanym po prostu Ifi Ude, znajdziemy 14 kompozycji i dwa remiksy wykonane przez NoBrain. Oczywiście pojawi się tam, zapewne niektórym już bardzo dobrze znane, rewelacyjne My Baby Gone.

Natomiast parę dni temu ukazał się w sieci teledysk promujący kolejny utwór, Miłościoszczelny, który zobaczycie powyżej. Artystka o polsko-nigeryjskich korzeniach śpiewa po polsku, angielsku i w ibo (jednym z oficjalnych języków w Nigerii).

Jej płyta jest świetną propozycją na zbliżający się okres – zamiast pogrążać się w jesiennej depresji, wystarczy włączyć odtwarzacz i pozwolić się wprowadzić w niezwykły świat Ifi.

Warto też wspomnieć, że za mastering albumu odpowiedzialny jest Marcin Bors, który stworzył np. tak doskonałe dzieło, jakim jest Osiecka Katarzyny Nosowskiej, a to już mówi samo za siebie.

Imprezę premierową zaplanowano na 14 października w warszawskim klubie Sztuki & Sztuczki. Będzie wówczas można wysłuchać wszystkich utworów z płyty, zobaczyć wybrane klipy. Wstęp jest wolny,więc tym bardziej warto się tam wybrać.

Lista utworów:
1. Shake It – Don’t Panic
2. My Baby Gone
3. Tramp
4. Arktika
5. Kubek
6. Inna
7. Fala
8. Day
9. Miłościoszczelny
10. Amadie
11. My Baby Gone (Acoustic)
12. Wełna
13. Constant Love
14. Chwile
15. Fala (remiks NoBrain)
16. My Baby Gone (remiks NoBrain)

Nie ma więcej wpisów