Dostęp do kultury jeszcze nigdy nie był tak łatwy. Podobnie jak tworzenie muzyki. Taki stan rzeczy ma jednak i złe strony, nie tylko dla słuchacza. Cyfryzacja kultury przyczyniła się do nadmiaru treści. Jak sobie z tym radzić? Być może odpowiedź przyniesie tegoroczna odsłona festiwalu Kultura 2.0, której hasło przewodnie to DOŚĆ!.

Część muzyczna poświęcona będzie udostępnianiu i promocji polskiej twórczości alternatywnej. Organizator festiwalu, Narodowy Instytut Audiowizualny, zwrócił się w tym celu do Otwartej Sceny. Ludzie stojący za tym projektem działają na rzec niestandardowego udostępniania muzyki. Otwarta Scena stawia na nietypowe otoczenie występu, spychając działania marketingowe na drugi plan. Będąc przy tym przedsięwzięciem internetowym, przejęła rolę muzycznej telewizji.

Kultura 2.0 szuka nowych wymiarów uczestnictwa w kulturze. Zgodnie z tą ideą, kurator koncertu zadba o jego nieszablonowy format. Wydarzenie zostanie zrealizowane z perspektywy publiczności, muzyków i instrumentów. Efekt będzie można obejrzeć później w Internecie. Jacy artyści zostali zaangażowani w przedsięwzięcie? W warszawskim Basenie zagrają Drekoty, L.Stadt oraz UL/KR. Warto przyjść choćby dla samego składu, by później zerwać z koncertową rutyną.

Kiedy: 12.10 (sobota)
Gdzie:
Warszawa, Basen (ul. Marii Konopnickiej 6)
Wstęp:
15 zł
Start:
 20:00

Nie ma więcej wpisów