Poznańska grupa Szezlong wydaje swój debiutancki krążek. Panowie szukali przez długi czas wydawcy, w końcu postawili wszystko na jedną kartę i postanowili wydać materiał własnym sumptem. Album pt. Learned Helplessness ukaże się 17 października – na dzień przed pierwszym koncertem zespołu po wakacyjnej przerwie, który odbędzie się w Poznaniu w klubie Pod Minogą, gdzie zespół zagra razem z Oslo Kill City.

Na krążku znajdzie się materiał, który właściwie powstawał od samych początków istnienia zespołu. Za miks oraz mastering odpowiada Maciej Frycz, który wraz z Bartkiem Olszewskim zajął się także rejestracją całego materiału. Natomiast zdjęcie, które znalazło się na okładce jest autorstwa Wojtka Owczarzaka. Płytę będzie można zakupić podczas koncertów zespołu, a zaręczam, że warto.

Zespół powstał w 2011 roku. Jak sami o sobie piszą, grają w poszukiwaniu nieszablonowego brzmienia, nieskrępowanej ekspresji i niepospolitej szczerości. Fani gitarowych brzmień, w szczególności amerykańskiej alternatywy lat dziewięćdziesiątych spod znaku m.in. Modest Mouse, Pavement, Guided by Voices, Pixies czy Sonic Youth, odnajdą w muzyce prezentowanej przez Szezlong coś dla siebie.

Oto pełna tracklista albumu Learned Helplessness:

1. Naive
2. Shadows
3. Starless Night
4. Improper
5. 1:30
6. Out of Order
7. Circles
8. Coming to Terms

Nie ma więcej wpisów