8   +   3   =  

Od jakiegoś czasu w świecie fanów Muse chodzą słuchy, że wkrótce na ekrany kin na całym świecie trafi koncert zarejestrowany podczas ostatniej trasy zespołu promującej ich krążek The 2nd Law. Całość została nagrana podczas lipcowego koncertu tria w Rzymie, który miał miejsce na Stadionie Olimpijskim. W wywiadzie dla magazynu Billboard Matt zapewniał, że wspomniane show nakręcono w aż czterokrotnie lepszym standardzie niż popularne HD.

Zdaniem Bellamy’ego, żaden dotychczasowy zarejestrowany na wideo koncert nie miał jeszcze obrazu o tak wysokiej jakości. Będzie to pierwszy w historii koncert zarejestrowany w tak wysokiej rozdzielczości – mówił Bellamy. – Pokażemy go w kinach na całym świecie, widzowie zapoznają się z technologią 4K. Niestety DVD nie jest w stanie sprostać tym wymaganiom, ale warunki kinowe pozwolą nam jako pierwszym wyemitować show najwyższej jakości.

Matt zawsze miał skłonności megalomańskie, więc uderzenie w sferę najlepszej możliwej jakości nikogo nie dziwi. To oczywiste, że to co wychodzi spod ręki Bellamy’ego musi z założenia po prostu zapierać dech w piersiach. Ale już nie skupiając się na ultranowoczesnej technologii, warto zauważyć, że koncert był częścią trasy, podczas której Muse stworzyło największe możliwe show – mnóstwo ekranów, wizualizacji, efekty pirotechniczne, elementy spektaklu, trzymetrowy robot, latająca żarówka i muzyka wykonana na najwyższym poziomie. Można narzekać na stylistykę ostatniego albumu, który nawet dla części najwierniejszych fanów jest nie do przetrawienia, jednak nie można złego słowa powiedzieć o koncertowej formie muzyków, a ta ma się świetnie. Miejmy nadzieję, że koncert trafi na ekrany naszych kin – polscy fani Muse już niecierpliwe czekają na oficjalne komunikaty. Ostatnim oficjalnym koncertem, który został wydany na DVD jest wydany w 2008 roku H.A.A.R.P. zarejestrowany na stadionie Wembley w Londynie. Jego fragment możecie zobaczyć poniżej.

Przypominam, że w przyszłym roku Panowie z Devon będą świętować swoje dwudziestolecie, z okazji którego muzycy planują zagrać serię specjalnych, jubileuszowych koncertów.

Aktualizacja (17.10):

W Polsce koncert będzie wyświetlany 19 listopada o godz. 20:00 w wybranych Multikinach.

Nie ma więcej wpisów