Dziewięć lat minęło od wydania debiutanckiej i jedynej płyty Krzysztofa Zalewskiego. Artysta po wygraniu popularnego talent show udzielał się artystycznie w wielu innych muzycznych projektach, a ostatnimi czasy intensywnie koncertuje z Muchami i Brodką. Teraz przyszedł czas na wielki powrót Krzyśka na scenę. Jego album Zelig trafi na sklepowe półki już 12 listopada z ramienia wytwórni Kayax.

Na krążku będzie można znaleźć 10 autorskich kompozycji, które stanowią swego rodzaju pamiętnik ostatnich dziesięciu lat. Całość oscyluje wokół muzyki rockowej, jednak przez mnogość inspiracji i otwarcie Krzyśka na muzyczne eksperymenty sprawiają, że krążek wymyka się wszelkim muzycznym ramom. Materiał, który znalazł się na albumie, z pewnością zaskoczy fanów muzyka, w szczególności tych, którzy lubią płytę Pistolet. Krzysiek Zalewski dojrzał, przede wszystkim muzycznie, a nowy materiał znacznie odbiega od tego, jaki obraz ma większość pamiętających go melomanów.

 

Okładkę płyty stworzył Roslaw Szaybo, twórca znanych i genialnych graficznie okładek płyt polskich i światowych wykonawców, takich jak Judas Priest British Steelczy Simon & Garfunkel.

Pomysł na tytuł został zaczerpnięty z filmu Zelig Woody’ego Allena z 1983 roku, w którym tytułowy bohater Leonard Zelig posiadał niezwykłą zdolność dopasowywania się zarówno wyglądem, jak i osobowością, do osoby w towarzystwie której akurat się znajduje. Główną rolę wspomnianego człowieka-kameleona zagrał w nim sam Allen.

Jest jeszcze jedna bardzo dobra wiadomość związana z pojawieniem się nowego wydawnictwa Krzyśka Zalewskiego. Muzyk wraz z zespołem pojawi się jako support Katarzyny Nosowskiej podczas jej trasy koncertowej Nosowska.zip. Będzie można go zobaczyć na siedmiu koncertach – kolejno w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie, Szczecinie, Toruniu i Krakowie.

Krążek promuje utwór pt. Jaśniej, którego możecie posłuchać już teraz.

Nie ma więcej wpisów