Najczęściej bywa tak, że kiedy pojawia się nowa płyta jakiegoś zespołu, w bardzo szybkim tempie powstają covery ich najpopularniejszych piosenek. Jest to szansa nie tylko dla owego wykonawcy, by pozostać na wysokich miejscach listy przebojów, ale również dla tych mniej rozpoznawalnych artystów, by dać o sobie znać.

Mowa tutaj o dwóch coverach Arctic Monkeys. Tego przedsięwzięcia podjęli się Sam Smith oraz James Arthur. Sam Smith znany jest ze współpracy z Disclosure bądź Naughty Boy’em. Jego cover piosenki Do I Wanna Know? jest przyjemny dla uszu, ale raczej daleko mu do oryginału. Natomiast James Arthur, którego znamy z brytyjskiej edycji X-Factora, postanowił połączyć Why’d You Only Call Me When You’re High? z Do I Wanna Know?.

W mojej opinii, nie był to zbyt dobry zabieg, tym bardziej, że raczej styl Arctic Monkeys nie do końca pasuje temu panu. W pierwszej chwili pojawia się lekkie zdezorientowanie, czy to na pewno ta piosenka, ale potem jest trochę lepiej. Zabieg – udany czy nie – spełnił na pewno swój wyjściowy cel, a Wy możecie przesłuchać obu coverów i zdecydować, który jest lepszy.

Nie ma więcej wpisów