Kończący się rok to jeden z najbardziej ciekawych i przełomowych okresów w polskiej muzyce alternatywnej. Do zestawienia tegorocznych wydawnictw, które staną w szranki o miano albumu roku z całą pewnością można zaliczyć płytę zatytułowaną Epka.


Mózg to solowe wydawnictwo Misi Furtak znanej do tej pory z działalności w zespole très.b, która dziś oficjalnie debiutuje jako Misia Ff. Artystka postanowiła wyciągnąć utwory chowane do tej pory w szufladzie i wraz z producentem Leszkiem Biolikiem stworzyć receptę na to, jak w Polsce powinna brzmieć muzyka popularna. Gitarowe brzmienie z połączone z przyjemnymi melodiami świetnie oddaje muzyczny charakter Misi, a utwory zaśpiewane w rodzimym języku pokazują jaki talent ma ta dziewczyna. Do tej pory znana z angielskich tekstów, tym razem postanowiła w dwóch utworach – Mózg i Kartonem – zaśpiewać po polsku i przyznam, że wyszło rewelacyjnie.

Chyba nie będę przesadny jak stwierdzę, że Misia Ff to jeden z większych muzycznych talentów w tym kraju, a Epka tylko utwierdza w tym przekonaniu. Jeżeli dalsza współpraca z Leszkiem Biolikiem układać się będzie tak pomyślnie to już niebawem możemy spodziewać się  krążka, który zatrzęsie polską branżą muzyczną. Dziś otrzymujemy jedynie przedsmak tego.

Nie ma więcej wpisów