W końcu nadszedł dzień premiery długo oczekiwanego czwartego krążka Arcade Fire. Reflektor, który ukazał się 28 października, został wyprodukowany przez Jamesa Murphy’ego (LCD Soundsystem), ale lista znanych i lubianych pomagających ostatnio zespołowi Wina Butlera jest dłuższa.

Może nie słychać tego wyraźnie, ale w tytułowym singlu pojawia się David Bowie, który wspiera Arcade Fire od samego początku ich istnienia. Klip do tego samego kawałka wyreżyserował najsłynniejszy fotograf gwiazd – Anton Corbijn, natomiast minikoncert z Montrealu, o którym już kiedyś wspominaliśmy, zrobiono według wizji Romana Coppoli (nie wspominając już o epizodycznych rolach m.in. Bena Stillera oraz Bono).

Niedawno miał miejsce cykliczny koncert charytatywny The Bridge, organizowany przez Neila Younga i tam także pojawili się Arcade Fire. Razem z inicjatorem tego wydarzenia Kanadyjczycy zaśpiewali I Dreamed A Neil Young Song – piosenkę, której na Reflektor nie znajdziemy, a która podobno przyśniła się Butlerowi. Po zarejestrowaniu kawałka bardzo przypominał on twórczość Younga, stąd też tytuł.

Podczas kiedy zespół podróżuje po świecie, grając niewielkie koncerty jako Reflektors, w archiwum nieocenionego NPR można znaleźć występ zarejestrowany w przeddzień premiery albumu zawierający naturalnie nowy materiał.

I Dreamed A Neil Young Song usłyszycie, włączając poniższy występ od 06:07:00.

Nie ma więcej wpisów