Producent muzyczny, legenda muzyki klubowej, niekonwencjonalny artysta. Denny Wolfers jest znany szerszemu gronu pod pseudonimem Legowelt. Zapewne fanom szalonych imprez przy dobrej nucie nie trzeba go wcale przedstawiać. Zaczynał już w latach 90., a jego dorobek jest imponujący. Pierwsze wydawnictwo tego muzyka z 1998 roku zostało wydane jedynie w 50 kopiach w Hadze, natomiast drugi vinyl, zatytułowany Pimpshifter, zyskał już o wiele większy rozgłos i stanowił mieszankę italo disco i Chicago house. Holenderski producent ciągle jest zajęty, eksperymentuje z wieloma gatunkami i zawsze jest uwikłany w wiele projektów naraz. W Warszawie pojawi się 16 listopada w klubie Nowa Jerozolima, by porwać polską publiczność i zaprezentować jej swoją urozmaiconą twórczość.

Oczywiście Legowelt nie wystąpi sam. Wspierać go będzie nasz rodzimy producent – Chino. Na jego profilu w serwisie SoundCloud można przeczytać, że artysta interesuje się zwłaszcza formami pomiędzy hi-tech, a lo-fi. Natomiast w listopadzie usłyszymy na pewno kawałki z jego nowej EP-ki, Duch, która ukaże się zaledwie parę dni po tej świetnej imprezie, bo już 19 listopada. Warto chociażby przyjść do Nowej Jerozolimy po to, by wysłuchać tego materiału przedpremierowo. Na wspomnianej EP-ce znajdziemy utwór zremiksowany przez XAMIGI, czyli duet Legowelta i Xosar, więc panowie znają się nie od wczoraj.

Oprócz tych dwóch producentów, w klubie zaprezentują się również Grobel z S1 Warsaw i kolektyw Electrocapital – gospodarze wydarzenia. Dla wszystkich imprezowiczów to wspaniała okazja, aby pobawić się przy dobrej muzyce, a przy niewielkich kosztach, więc tym bardziej zachęcam do szturmu w listopadzie na Nową Jerozolimę.

Kiedy: 16.11 (sobota)
Gdzie: Warszawa, klub Nowa Jerozolima (Aleje Jerozolimskie 57)
Start: 23:00
Wstęp: 20 zł / 25 zł – w dniu imprezy

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów