Nie jest tajemnicą, że kto raz zagra w naszym kraju, chce tutaj jak najszybciej wrócić. Trudno się zresztą dziwić, bo drugiej tak wspaniałej publiczności jak nasza rodzima próżno szukać gdzie indziej. Ta zasada sprawdza się też w przypadku duńskiej formacji Efterklang. Mimo że w naszym kraju gościli już kilkukrotnie, wypełniając zarówno przestrzeń festiwalową, jak i klubową, to nadal chętnie tutaj wracają, czego dowodem mogą być chociażby ich trzy listopadowe koncerty we Wrocławiu, w Poznaniu i Warszawie.

To uwielbienie jest bez wątpienia obustronne, bo nieszablonowość zespołu, ich podejście do tworzenia nowych brzmień oraz rozległe horyzonty muzyczne sprawiły, że zyskali już spore grono fanów na całym świecie.

Od 2001 roku Efterklang tworzą dźwięki, które są efektem niekonwencjonalnych działań i otwartości na muzyczne eksperymenty. Na swoim koncie mają już cztery płyty, a ich dotychczasowy dorobek zamyka wydana w zeszłym roku płyta Piramida. Muzycy zbierali materiał na tę płytę podczas podróży do opuszczonego miasta Piramida, znajdującego się na Spitsbergenie. Kawałki z najnowszej płyty robią niesamowite wrażenie podczas koncertów, zabierając publiczność w podróż do miasta-ducha.

Bez wahania można powiedzieć, że Efterklang na żywo to jedna z tych muzycznych perełek, które nieustannie zaskakują i zachwycają publiczność. Duńczycy ze smakiem łączą bowiem brzmienia post-rocka z folkiem, ambientem, a także z egzotycznymi rytmami. Mało który zespół daje tak piękne koncerty.

Kiedy: 17.11 (niedziela)
Gdzie: Wrocław, klub Firlej (ul. Grabiszyńska 56)
Start: 20:00
Bilety: 54 zł / 59 zł

Kiedy: 18.11 (poniedziałek)
Gdzie: Poznań, klub Blue Note (ul. Tadeusza Kościuszki 79)
Start: 20:00
Bilety: 50/55 zł – stojące, 55/60 zł – siedzące

Kiedy: 19.11 (wtorek)
Gdzie: Warszawa, klub Hybrydy (ul. Złota 7/9)
Start: 20:00
Bilety: 55 zł / 65 zł

Nie ma więcej wpisów