Polska scena elektroniczna stoi na bardzo wysokim poziomie. Kto w to jeszcze wątpi, koniecznie niech posłucha duetu Fuka Lata. Występowali już na wielu festiwalach i to tych ważniejszych, w naszym kraju i poza nim – POP Montreal w Kanadzie, Primavera Sound w Barcelonie, Open’er Festiwal w Gdyni.

W czasie swoich występów tworzą magiczną, intymną atmosferę, bo chociaż zajmują się synthpopem, to ich muzyka jest wielowymiarowa, szuka nowych pomysłów. Ich najnowszy singiel, Tulips, który znajdziecie poniżej, przypomina momentami niektóre dokonania Daft Punk. Słuchanie warszawskiego duetu to jak podróż w inny, futurystyczny wymiar. Tego po prostu trzeba doświadczyć na żywo. Tym bardziej, że w najbliższym czasie nadarzy się taka okazja. Fuka Lata wystąpią 22 listopada we wrocławskiej Bułce z masłem i przyznam, że jest to ciekawy wybór miejsca, chociażby ze względu na fantastyczny, bardzo specyficzny wystrój wnętrza.

Obok Fuka Lata wystąpi zespół bardzo, ale to bardzo energetyczny. Wejście Lodów na scenę będzie oznaczało tylko jedno – że nadszedł czas, by skończyć z podpieraniem ścian i wkroczyć na parkiet. Najlepiej szalony charakter muzyki Lady Dagny i The Shame’a oddaje opis, który kiedyś widniał na ich facebookowym profilu: Pewnego dnia mieliśmy ochotę na sztuczne futra, fototapety, kadilaki, zimne łokcie i ciepłe lody. I robimy to. Pociąga nas destrukcja i rosyjskie techno. Intrygują nas wodne łóżka. W żyłach ciągle płynie nam krew Janosika. Nic dodać, nic ująć. Pamiętajcie tylko, żeby zachować chociaż troszkę energii, bo po Lodach zaprezentuje się jeszcze Wojtek Furmaniak.

Kiedy: 22.11 (piątek)
Gdzie: Wrocław, Bułka z masłem (ul. Włodkowica 8A)
Start: 21:00
Wstęp: 10 zł / 15 zł

Nie ma więcej wpisów