Archive mają na swoim koncie ogromne doświadczenie związane z tworzeniem muzyki i sceniczną aktywnością. Dotychczas wydali kilkanaście albumów i spędzili masę czasu na scenie. Niezliczone są godziny, które poświęcili na pracę w studio. Całym tym dorobkiem wspięli się na szczyt muzycznej sławy i stali się dla wielu fanów swoistą muzyczną ikoną.

Po tak długim okresie tworzenia, zespół zdecydował się na wykonanie niezwykłego dzieła, jakim okazał się projekt zatytułowany AXIOM. Tytuł kryje za sobą krótkometrażowy film, któremu będą towarzyszyć dźwięki zarejestrowane przez grupę. Nowy krążek jest spełnieniem pewnego marzenia muzyków, którzy zawsze chcieli połączyć proces tworzenia filmu z ich muzyką. Sam Darius Keeler – założyciel zespołu – wspomina, że wielokrotnie spotkał się z opinią, iż ich muzyka brzmi jak ścieżka dźwiękowa do filmu, który jeszcze nie powstał. Być może tak często wypowiadane, powtarzające się oceny były ogromną mobilizacją, aby taki projekt narodził się pod nazwą zespołu.

Film trafi na ekrany kin w maju 2014 roku. Za produkcję projektu odpowiedzialny jest kolektyw z The South London oraz ekipa z NYSU. Tymczasem zobaczcie zwiastun zapowiedzianego filmu i przesłuchajcie tytułowego nagrania z nowego krążka zespołu.

Nie ma więcej wpisów