Michalina Misia Ff  Furtak, znana również jako Misia Ff, jest przykładem na to, że czasami bardziej opłaca się robić karierę solową.

Niespełna miesiąc temu wydała debiutancki album zatytułowany Epka, a dziś otrzymuje jedną z ważniejszych nagród muzycznych w kraju. Michalina Misia Ff Furtak otrzymała nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego, która przyznawana jest nieprzerwanie od 2002 roku młodym. Wcześniej otrzymali ją m.in Piotr Rogucki, Joanna Piwowar, Pustki, Julia Marceli czy Mela Koteluk. Duże znaczenie ma również to, że jej patronatem jest osoba, która promowała artystów tworzących inteligentną, niebanalną muzykę. Wyróżnieniem tym zostały docenione naturalność oraz perfekcjonizm debiutantki.

W składzie kapituły przyznającej nagrodę zasiadają: Leszek Biolik, Zbigniew Krzywański, Marek Niedźwiecki, Andrzej Świetlik, Jerzy Tolak, Mariusz Składanowski i Jan Wołek.

– Spotykamy się przed oficjalnym ogłoszeniem wyników już dwunastej nagrody – mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. Lata od śmierci Grzegorza Ciechowskiego upłynęły bardzo szybko, ale torunianie nigdy nie zapomną tego, że związany był z naszym miastem. Zostanie on na zawsze w pamięci Torunia. Stąd decyzja Rady Miasta sprzed ponad dwunastu lat o ustanowieniu nagrody i konsekwentne realizowanie tego przedsięwzięcia.

– Traktuję tę nagrodę jako coś specjalnego ponieważ jest to pierwsze wyróżnienie dla mnie, a nie dla zespołu. Tym bardziej, że to nagroda pod patronatem Grzegorza Ciechowskiego – mówi obecna na konferencji Misia Furtak.

Kapituła doceniła wrażliwość oraz naturalność wokalistki i basistki, a także perfekcjonizm wykonawczy, jak również europejski i wielokulturowy wymiar jej muzyki. Jak napisano w uzasadnieniu, nagrodę przyznano artystce również za to, że w  formie ambitnej piosenki pop w intrygujący sposób potrafi przekazać całą paletę skrajnych ludzkich uczuć. Za umiejętne balansowanie na granicy tego, co mocne i rockowe, a tego co kruche i ulotne. Za intymny charakter twórczości i za głos-instrument, który potrafi subtelnie grać na delikatnych strunach ludzkich emocji.

Nagroda wręczona zostanie 14 grudnia 2013 roku w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu, podczas dorocznego koncertu poświęconego pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Nie ma więcej wpisów