Idą chłodne dni, więc to odpowiedni czas na powrót śnieżnych potworów. Dead Snow Monster wracają do gry i prezentują nam nowy utwór pt. Friends. Zabójcze tempo, brudne, histeryczne dźwięki gitar i energiczne riffy – to sposób na skumulowanie niesamowitej ilości energii drzemiącej w chłopakach i jakby nie patrzeć – ich znak rozpoznawczy. Nikogo już więc nie dziwi, że w przypadku tej grupy wraz z nowym materiałem dostajemy energię w czystej postaci opakowaną w rock’n’roll’owe dźwięki. Jeden kawałek to jednak nie wszystko – wraz z singlem pojawiły się także bonusy! Koncertowa wersja utworu Lilly In Tears oraz niepublikowana wcześniej wersja Apple Blossom.

Głośno tego nikt nie powiedział, ale ja mam cichą nadzieję, że singiel jest przedsmakiem czegoś więcej. Dead Snow Monster zadebiutowali albumem I Wanted To See A Monster rok temu, potem przyszedł czas na trasę koncertową, która zawędrowała nawet poza granice naszego kraju. Panowie mają za sobą świetny start, czas na drugie okrążenie.

Jeżeli macie ochotę na spotkanie z trzema potworami zagrają wkrótce minitrasę z czeskim zespołem The Maggie’s Marshmallows, którzy po trzech latach wspólnego koncertowania wydają wkrótce swój debiutancki krążek. The Maggie’s Marshmallows to trójka muzyków z Pragi zainspirowana amerykańskim undergroundem późnych lat sześćdziesiątych. W ich muzyce można znaleźć sporo krzyku, żwawej energii i przesterowanych gitar. Oba zespoły można zobaczyć 20.11 we wrocławskich Puzzlach, 21.11 w Warszawie w klubie Eufemia oraz dzień później w Krakowie w Pięknym Psie.

Posłuchajcie Friends – skutecznie rozbudza. Jako okładkę singla wykorzystano obraz Jacka Gołdyki.

Nie ma więcej wpisów