Rok 2013 podarował nam nową płytę francuskiego zespołu Phoenix – Bankrupt!. Jeden z najlepszych fragmentów krążka, utwór Chloroform, doczekał się właśnie teledysku. Co ciekawe, reżyserką obrazu jest nie kto inny jak Sofia Coppola (Między Słowami, Bling Ring) – prywatnie żona lidera grupy Thomasa Marsa.

Utrzymane w czerni i bieli wideo przedstawia widownię, a dokładniej dziewczęta podczas koncertu zespołu. Zwolnione tempo i piękne kadry uwypuklają emocje malujące się na twarzach bohaterek. A mamy tu łzy, westchnienia i omdlenia.

Teledysk miał swoją premierę w ramach działalności Museum of Modert Art w Nowym Jorku. Dla bloga Inside/Out, prowadzonego przez instytucję, Coppola udzieliła wywiadu. Chciałam, by była to fantazja młodych dziewczyn mających obsesję na punkcie zespołu, który uwielbiają i starałam się uchwycić to uczucie, które towarzyszyło mi, kiedy bywałam na koncertach jako nastolatka, kiedy człowiek całkowicie się zatraca – stwierdza artystka. Przypuszczam, że części z was takie odczucia również nie są obce.

Wideo obejrzycie TUTAJ.

Nie ma więcej wpisów