Parę dni temu organizatorzy Life Festival Oświęcim poinformowali o istotnych zmianach w przyszłorocznym programie. Piąta edycja wydarzenia będzie okazją do poszerzenia line-upu o kolejnego headlinera. Pierwszym z ogłoszonych wykonawców jest Soundgarden.

Zespół reaktywował się z początkiem 2010 roku. Potrzeba było aż 30 lat, żeby grunge’owa legenda zdecydowała się zagrać w Polsce. Kto by się spodziewał, że to właśnie organizatorom oświęcimskiego festiwalu uda się sprowadzić muzyków do naszego kraju? Mimo to, trudno nazwać tę trasę promocyjną – już rok minął od wydania albumu King Animal. Soundgarden wystąpi trzeciego dnia imprezy, 27 czerwca.

Nie da się ukryć, że koncert wzbudza wiele emocji. Temperaturę dodatkowo podkręcił niefortunny błąd na fan page’u grupy z Seattle. Według podanej tam informacji – zespół miałby zagrać w Auschwitz…

Jesteście ciekawi, kto zamknie Life Festival Oświęcim? Muzyka jest tylko jednym z elementów wydarzenia o pokojowym przesłaniu, a jego organizatorzy zapowiadają więcej udoskonaleń. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 20 listopada, o godzinie 9:00.

Nie ma więcej wpisów