5   +   1   =  

Krzysiek Zalewski powraca po latach z nowym, solowym materiałem. Po wydaniu swojego debiutanckiego albumu pt. Pistolet zszedł na drugi plan udzielając się w różnego rodzaju muzycznych przedsięwzięciach. Zdążył współpracować z Nosowską, grupą Hey, Muchami, Japoto i Brodką, w międzyczasie zagrał także główną rolę w filmie Historia Roja, czyli w ziemi lepiej słychać .

Nieco ponad tydzień temu ukazał się drugi w karierze album Krzyśka pt. Zelig. Zelig z filmu Woody’ego Allena był niezwykłym człowiekiem zdolnym przystosować się zarówno charakterem jak i wyglądem do osoby, z jaką akurat przebywał. Taka troszkę jest właśnie ta płyta – każda piosenka nieco z innej parafii, ale mimo tego, wszystkie razem tworzą pełen obraz nafaszerowany muzycznymi kontrastami i barwami, które w zależności od sytuacji ukazują swoje nowe, czasem bardzo szokujące oblicze.

Zaraz po wydaniu albumu artysta ruszył w trasę koncertową. Póki co, Krzysiek występuje jako support przed koncertami Katarzyny Nosowskiej na części trasy Nosowska.zip, ale jego pierwszy samodzielny koncert oficjalnie promujący najnowsze wydawnictwo – album Zelig – odbędzie się 27 listopada w warszawskim Basenie.

Przed Zalewskim zaprezentują się tegoroczni debiutanci – grupa Eric Shoves Them In His Pockets, czyli warszawskie trio, w skład którego wchodzą Szymon Najder, Christoph Thun i Hubert Woźniakowski. Ich płyta pt. Walk It Off ukazała się 25 października nakładem Thin Man Records.

Kiedy: 27.11 (środa)
Gdzie: Warszawa, klub Basen (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: godz. 20:00
Wstęp: 25/35 zł

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów