Pharrell Williams nie próżnuje i walczy o tytuł jednego z najbardziej pracowitych muzyków. Jego ponad dwudziestoletnia kariera obfituje w gościnne występy, projekty i kooperacje. Ostatnimi laty artysta spełnia swoje marzenie o tworzeniu soundtracków.

Przygoda Pharrella z muzyką filmową zaczęła się w 2010 roku, kiedy to Amerykanin stworzył ścieżkę dźwiękową do filmu Jak ukraść księżyc. W tym roku Williams pracował przy dwóch soundtrackach – nagrywał partie perkusyjne do filmu Człowiek ze stali. Druga część filmu Minionki rozrabiają również doczekała się wkładu muzyka. Skomponował on trzy piosenki: Just a Cloud Away, Happy oraz Scream (z gościnnym udziałem Cee Lo Greene’a).

Jedna z nich, Happy, doczekała się nietypowego TELEDYSKU. Jest to pierwsze w historii wideo trwające 24 godziny. Klip podzielony jest na 24 sceny i naszpikowany został gośćmi. W Happy wystąpili między innymi Magic Johnson, Steve Carrell, Jimmy Kimmel, Jamie Foxx, Steve Martin, Odd Future, Miranda Cosgrove, Janelle Monáe. Pojawia się również sympatyczny pan, którego być może kojarzycie z teledysku do piosenki The Black Keys – Lonely Boy.

Nie ma więcej wpisów