Młodzi, zdolni, niepokorni – tak można określić artystów, którzy zagrają na początku grudnia w studenckim klubie Żaczek. Niepokorni to cykl koncertów, podczas których występują najbardziej obiecujący, ale także ci doskonale znani artyści grający szeroko pojętą muzykę alternatywną.

Udział w talent show czasami się opłaca. Wiedzą coś o tym muzycy z zespołu Chłopcy Kontra Basia, których kariera rozkręciła się na dobre dzięki udziałowi w tego typu programie. Oryginalne brzmienie inspirowane polską muzyką tradycyjną wzbudziło podziw zarówno jurorów, jak i słuchaczy. W ubiegłym miesiącu światło dzienne ujrzał ich długo oczekiwany debiut, na który składa się 12 nowych, jak i doskonale znanych już kompozycji. Okazja do posłuchania materiału na żywo nadarzy się 5 grudnia, kiedy to grupa zagra koncert w  swoim rodzinnym mieście, czyli Krakowie.

Tego samego dnia na scenie wystąpi formacja Ms. No One, która także niedawno wypuściła nowy album. Zespół lubuje się w melancholijnym, klimatycznym graniu, które idealnie komponuje się z delikatnym głosem wokalistki. Na swoim koncie mają występ w trójkowym studiu im. A. Osieckiej, w którym zagrali bez gotowej płyty, bez podpisanego kontraktu, a mimo to udało im się zgromadzić pełną salę, co było nie lada wydarzeniem. Backseat Stories to już druga pozycja w ich dyskografii.

Oprócz tych dwóch zespołów, swoje kompozycje zaprezentuje polska songwriterka ukrywająca się pod pseudonimem Back To The Ocean. Artystka cechuje się charakterystycznym brzmieniem głosu, który często porównywany jest do wokalu Tracy Chapman. W Krakowie będzie promować swoje najnowsze wydawnictwo zatytułowane Rain.

W przerwie między występami warto zwrócić uwagę na wystawę prac Angeliki Mus.

Kiedy: 5.12 (czwartek)
Gdzie: Kraków, klub Żaczek (al. 3 Maja 5)
Start: godz. 19:30
Wstęp: 15 zł / 20 zł (studenci) // 20 zł / 25 zł (reszta świata)

Zapisz się na to wydarzenie na Facebooku.

Nie ma więcej wpisów