Utwór pt. Friends of Nightwalks to pierwsza odsłona nowego – tym razem solowego – projektu Jacka Szabrańskiego, muzyka znanego z zespołu The Car Is On Fire oraz Nerwowe Wakacje, ale także producenta muzycznego i współzałożyciela Wytwórni Krajowej.

Po tym jak grupa The Car Is On Fire oficjalnie ogłosiła zakończenie działalności, przyszedł czas na pierwszy samodzielny krok Szabrańskiego, który od lat znany jest już fanom polskiej muzyki alternatywnej. Chyba nikogo nie dziwi fakt, że wydawcą jego solowego materiału będzie Wytwórnia Światowa (sublabel wspomnianej wyżej Wytwórni Krajowej).

Inaugurujący działalność Jacka Szabrańskiego singiel został w całości napisany, zagrany i wyprodukowany wyłącznie przez niego. Masteringiem natomiast zajął się Simon Davey znany ze współpracy z gwiazdami światowego formatu, takimi jak Rihanna, The xx czy Empire of the Sun.

Nie da się ukryć, że to, co prezentuje szabrañski, stylistycznie wpada w tę samą szufladkę, w której znajdowało się wcześniej The Car Is On Fire. Friends of Nightwalks to bardzo przyjemna i idealna na jesienne dni propozycja, jednak trudno mówić tu o rewolucyjnych rozwiązaniach. Poczekajmy jednak na kolejną odsłonę projektu.

Nie ma więcej wpisów