Czarodzieje nastroju z Londynu, czyli niezwykły duet We The Committee powracają z kolejnym miniwydawnictwem. Wydaje się, że forma EP-ek to ta, którą Patrizio i Kirsty upodobali sobie najbardziej i właśnie za ich pośrednictwem dzielą się z fanami swoją twórczością.

Przed wakacjami zaprezentowali dwa nowe utwory – Arklow oraz Drive Slow – teraz uzupełnili je o dwie kolejne świeże kompozycje i jeden remiks. I to właśnie te pięć utworów wydali w formie cyfrowej pod nazwą Arklow EP.

Na Arklow EP znajduje się wszystko to, co jest tak charakterystyczne dla tej dwójki – zamglony wokal, spora ilość klimatycznych pogłosów, subtelnie wydobywające się z tego wszystkiego bębny i ciepłe lekko zabarwione klimatem rocka gitary. Ich muzyczne emocjonalne pejzaże na długo zapadają w pamięć. Magia i ciepło płynące z ich kompozycji idealnie wpisuje się w senny, deszczowy klimat jesieni sprawiając, że wieczory przestają być szare i smutne, a nabierają nowych, kojących dźwięków i barw.

Patrizio i Kristy poznali się na studiach w Londynie i postanowili założyć zespół. Działalność rozpoczęli w 2010 roku. Kristy uwielbia słuchać jazzu, często zatapia się w muzyce artystów takich jak Ella Fitzgerald i Etta James. Jednak nie gardzi nowymi brzmieniami, głównie R&B. Patrizio poszukuje w muzyce czegoś innego. Dla niego najwięcej znaczą teksty – te o miłości, o uczuciach, szczere, prawdziwe. Lubi artystów, którzy nie boją się pokazywać swoich słabości i niedoskonałości. Posłuchajcie Arklow EP i dajcie się im oczarować.

Nie ma więcej wpisów