Festiwal Tauron Nowa Muzyka znany już jest z tego, że zaprasza oryginalnych i niekomercyjnych artystów. Dla fanów dobrej, alternatywnej muzyki jest to nie lada gratka. Do tej pory ogłoszono, że podczas przyszłej edycji w Katowicach wystąpią m.in. Kölsch, Terranova, Elekfantz, a to jeszcze nie koniec.

Kolejną tradycją tego festiwalu jest cykl koncertów poprzedzających główne wydarzenie. Dowiedzieliśmy się niedawno, że w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 2014 wystąpi Moderat, co ucieszyło wszystkich pasjonatów elektronicznej sceny, zwłaszcza po tym, jak koncert grupy został odwołany w zeszłym roku.

Nieco wcześniej niż Moderat, bo 26 lutego, w Polsce na dwóch koncertach pojawi się rewelacyjny skład Young Fathers. Muzyka tego tria jest wielowarstwowa – nie można jej zakwalifikować do określonego jednego gatunku. Czerpią inspiracje zewsząd: z soulu, z hip-hopu, z muzyki eksperymentalnej. Young Fathers, pomimo tego, że istnieją od 2008 roku, co nie jest bardzo długim okresem, już zdążyli namieszać w muzycznym świecie i zyskać wielu fanów. Ich ostatnie wydawnictwo, zatytułowane Tape Two, trwa zaledwie ponad 20 minut, ale tych paru utworów można słuchać w kółko, bo są tak bardzo bogate w różne dźwięki.

Young Fathers zagrają 26 lutego w Jazz Club Hipnoza w Katowicach i dzień później w Cafe Kulturalna w Warszawie. Warto się wybrać – bilety nie są drogie (20 zł i 25 zł w dniu koncertu), a będzie można posłuchać na żywo np. świetnego I Heard.

Nie ma więcej wpisów