9 grudnia Chlöe Howl na swoim Twitterze zaanonsowała, że będzie supportowała Ellie Goulding na całej jej europejskiej trasie koncertowej – także w Polsce, co zostało potwierdzone dzisiejszego dnia przez agencję Good Music Productions, zajmującą się organizacją tego wydarzenia.

Chlöe Howl, mimo młodego wieku i stosunkowo krótkiego czasu działalności, zdążyła już zrobić spore zamieszanie na rynku muzycznym. Osiemnastolatka z Wielkiej Brytanii porównywana jest do Amy Winehouse, Lilly Allen, Icony Pop, a nawet do New Order, ponieważ dźwięki, które tworzy, trudno zaklasyfikować do jednego gatunku.

Wszystko zaczęło się z wydaną w 2012 roku fantastyczną electro-popową piosenką No Strings, którą to zwróciła na siebie uwagę mediów i dziennikarzy muzycznych. Zarówno utwór, jak i EP-ka Rumour zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez krytyków z NME Magazine i Pitchforka, a sama Chlöe została niedawno nominowana do otrzymania nagrody prestiżowego plebiscytu BBC Sound of 2014, typującego najlepiej rokujących młodych muzyków. Warto wiedzieć, że w 2010 roku tę nagrodę otrzymała Ellie Goulding, co tylko potwierdza, że przed Chlöe naprawdę wielka kariera.

Koncert Ellie Goulding odbędzie się 6 lutego 2014 na warszawskim Torwarze. Miejsca stojące zostały już wyprzedane, ale zainteresowani mogą zakupić jeszcze bilety na miejsca siedzące (160 zł) oraz miejsca VIP (180 zł).

Nie ma więcej wpisów