Grupa Pixies zasypała dzisiaj swoich fanów ogromem dobrych wiadomości. Pierwsza z nich jest taka, że muzycy wyruszają w trasę koncertową, która obejmie między innymi europejskie festiwale – czyżby to właśnie była jedna z gwiazd przyszłorocznego Open’era? Kto wie. Póki co, potwierdzono jedynie występ Pixies na festiwalu Primavera Sound w Barcelonie.

Druga z wiadomości dotyczy składu zespołu. Do Pixies dołączyła nowa basistka Paz Lenchantin. Zastąpi ona dwie poprzednie Kim – czyli Kim Deal, która zdecydowała się opuścić grupę o czym poinformowano fanów w lipcu tego roku, niemal równocześnie publikując nowe nagrania zespołu, oraz Kim Shattuck, która wskoczyła w miejsce Deal. Nowa członkini Pixies dotychczas grała w grupach A Perfect Circle, Zwan oraz Entrance Band. Jak mówi sam Lovering: Granie z różnymi basistkami jest całkiem nowym przeżyciem dla zespołu, jednak bawimy sie przy tym świetnie.

Trzecia i zarazem ostatnia nowość to nowy klip. Animowany teledysk, zupełnie różny od tego, co wcześniej reprezentowało obóz Pixies to dzieło Liviu Boara z ReeAnimation z Rumunii, który odpowiada za scenariusz, reżyserię i animację. Ilustruje on utwór pochodzący z ostatniego wydawnictwa grupy EP 1Another Toe In the Ocean. Klip do obejrzenia poniżej:

Nie ma więcej wpisów