24 marca w warszawskim Palladium wystąpi Rufus Wainwright. Amerykański muzyk będzie promował nowy album – kompilację największych przebojów pt. Vibrate – The Best of Rufus Wainwright.

Muzyka, którą tworzy Rufus Wainwright, to pełen wrażliwości i elegancji pop. Nic więc dziwnego, że w swoich inspiracjach wymienia takich artystów jak Edith Piaf, Ala Jolsona czy Judy Garland. Swoją muzyczną pasję rozwijał od dzieciństwa, zaczynając od gry na pianinie i występów w rodzinnym zespole. Dziś ma na koncie siedem studyjnych albumów, w tym słynny trzeci krążek Release the Stars, który przyniósł mu światowy rozgłos. Koncertował z takimi gwiazdami jak Tori Amos i Sting, a swoją obecnością zaszczycił na I Am a Bird Now – krążku nowojorskiej grupy Anthony & The Johnsons.

Tuż przed koncertem w Palladium ukaże się album Vibrate – The Best of Rufus Wainwright podsumowujący dotychczasową karierę muzyka. Artysta przygotował dla fanów małą niespodziankę – na albumie pojawi się całkiem nowy utwór, Me and Liza.

To nie pierwszy koncert Rufusa Wainwrighta w Polsce. Wcześniej mogliśmy go usłyszeć m.in. trzy lata temu w Gdańsku, na koncercie z okazji 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania Solidarności.

Bilety na marcowy koncert pojawią się w sprzedaży już w najbliższy piątek, 13 grudnia.

Nie ma więcej wpisów