Crowdfunding co raz bardziej rozwija skrzydła w naszym kraju. Z tej opcji zbierania funduszy potrzebnych na wydanie albumu korzystają już między innymi Little White Lies z Łodzi oraz duet (a w zasadzie cały zespół) Paula i Karol. Teraz dołącza do nich Tobiasz Biliński – lepiej znany jako Coldair, jednak jego prośba nieco różni się od tych już nam znanych.

Tobiasz postanowił zorganizować trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych. Wydaje się, że dla młodego (23 lata) jednak już doświadczonego (6 lat na scenie w tym 3 solowe albumy) muzyka z Polski, który nie ma za plecami sztabu sponsorów i wielkiej wytwórni jest to marzenie nie do spełnienia – a jednak. Tobiasz sam przyznaje, że potwierdził już koncerty w Los Angeles, San Francisco, Dallas, Austin, Sacramento, Seattle i Portland. Jak zapowiada – to dopiero połowa! W założeniu trasa ma trwać miesiąc.

W związku z tak dużym przedsięwzięciem potrzebne są na to spore nakłady finansowe, które muzyk musi pokryć z własnej kieszeni, dlatego też zwraca się do swoich fanów. W zamian za drobne i te nieco większe wpłaty można otrzymać – prócz dozgonnej wdzięczności Tobiasza – niezwykłe prezenty, od wirtualnej piątki czy płyty Whose Blood z autografem, aż po prywatny mini koncert akustyczny w Warszawie. Wszelkich wpłat można dokonywać za pośrednictwem tej strony.

Coldair ma już na swoim koncie dobrze przyjęty występ w Stanach, o tym jak zdolny jest to muzyk mogliśmy się przekonać nie raz. Moim zdaniem ten chłopak świetnie będzie reprezentował nas za oceanem, więc pomóżmy mu spełnić to marzenie! Pomożecie?

Nie ma więcej wpisów