Już w najbliższą sobotę w warszawskim klubie Brzozowa 37 oficjalną premierę będzie miał pierwszy klip Avtomat i projektu Pleśni. Obraz powstał do utworu Iszoł Brat.

Za projektem Pleśni stoi Kajetan Łuk0mski , który zapraszając do współpracy wokalistki śpiewające białym głosem (m.in. wokalistkę śpiewającą od dwudziestu lat w zespole Werchowyna) stworzył unikatowy twór muzyczny. Pleśni łączą ukraińskie, rosyjskie, syberyjskie i gruzińskie pieśni wielogłosowe z nowoczesnymi, basowymi podkładami elektronicznymi.

Jak czytamy w oficjalnej notce prasowej: teledysk do opartego na ukraińskiej pieśni ludowej utworu Iszoł Brat powstał głównie z chęci grupy ludzi do zrobienia czegoś wyjątkowego. Opowiada historię, która ma swoje korzenie w oryginalnym ukraińskim tekście piosenki.

Efekt współpracy niezależnej grupy Black Oak Studio (Aleksandra Dermont i Marta Behling), Kajetana Łukomskiego, Tomasza Cedro (TMS Studio), Rafała Smykowskiego (Essential Film), a także Anny Jacobson można zobaczyć już w sobotę w klubie Brzozowa 37. Poniżej prezentujemy zwiastun teledysku.

Koncert projektu „Pleśni” oraz premiera teledysku rozpocznie się o godz. 22:00.

Kiedy: 14.12 (sobota)
Gdzie: Warszawa, klub Brzozowa 37 (ul. Brzozowa 37)
Start: 22:00
Bilety: 10 zł (do 23:00) / 15 zł (po 23:00)

Nie ma więcej wpisów