Grupy Pearl Jam nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wraz z Nirvaną, Alice In Chains i Soundgarden jest zaliczana do tzw. Wielkiej Czwórki z Seattle.

Zespół wystąpił w Polsce w 2010 roku na – teraz już świętej pamięci – Heineken Open’er Festival. Za rok pojawi się w Gdyni po raz kolejny, obok ogłoszonego niedawno The Black Keys, jako headliner Open’er Festival 2014. Na pewno ta wiadomość bardzo ucieszyła tych, którzy nie wybrali się poprzednio na występ Pearl Jam i będą mogli nadrobić zaległości.

Można się spodziewać utworów zarówno z nowej płyty Lightning Bolt (album szybko zdobył pierwsze miejsce na liście Billboard Top 200), jak i starych, dobrze znanych kawałków tego zespołu. A Ci co widzieli już Pearl Jam? Nic nie szkodzi – zamiast narzekać na to, że Mikołaj Ziółkowski serwuje odgrzewane kotlety, to może warto wybrać się po raz drugi na ten świetny koncert, bo nie ma wątpliwości, że będzie on bardzo dobry. W tym przypadku muzyka broni się sama i nieważne, czy już się było na Pearl Jam, czy jeszcze nie, to cieszy fakt, że będziemy mieli okazję zobaczyć Eddiego Veddera i spółkę w Gdyni w przyszłym roku.

Pearl Jam wystąpi w czwartek 3 lipca. Do tej pory zostali ogłoszeni już: The Black Keys, Pusha T i polski projekt BOKKA.

Nie ma więcej wpisów