Sezon festiwalowych ogłoszeń ruszył już na dobre. Właśnie dołączył do niego jeden z najciekawszych i najnowszych festiwali ostatnich lat – Halfway Festival. Wiadomo już kiedy się odbędzie i kto jest pierwszym artystą festiwalu.

Wszystko wydarzy się ponownie z Białymstoku, w Amfiteatrze Opery i Filharmonii pomiędzy 27 a 29 czerwca. Następna odsłona festiwalu ma być jeszcze bardziej poświęcona muzyce folkowej oraz songwriterskiej. Jako że Halfway w porównaniu chociażby z Open’erem to mały i kameralny festiwal, nie brakuje tam artystów, których pozazdrościć mogą mu większe przedsięwzięcia.

Organizatorzy sami przyznają, że festiwal jest malutki i kameralny dlatego trzeba pamiętać, że niektórzy artyści są poza naszym zasięgiem, jednak nie przeszkadza to w zapraszaniu ciekawych artystów, takich jak Theodore, który jest pierwszym ogłoszonym nie-headlinerem, a artystą, bo na Halfway wszyscy artyści mają czuć się jak headlinerzy.

Twórczość Theodore’a zainspirowana jest podróżami pomiędzy Atenami i Londynem (w którym aktualnie mieszka). Debiutancki album pt. 7 wydał w 2011 roku. Można go posłuchać w całości poniżej razem z występem zarejestrowanym w The Church Studios w Wielkiej Brytanii.

Pomimo tego, że Theodore to dopiero pierwszy ogłoszony artysta, Halfway Festiwal już zapowiada się świetnie!

Nie ma więcej wpisów