Londyńskie trio London Grammar jest w trakcie promowania swojego ostatniego wydawnictwa, albumu pt. If You Wait. Wydawnictwo ukazało się 9 września. Muzycy właśnie ogłosili daty amerykańskiej części trasy koncertowej, która która rozpocznie się w połowie stycznia, a trwać będzie aż do pierwszych dni kwietnia.

Nie obyło się jednak bez dodatkowych muzycznych niespodzianek – muzycy podzielili się z fanami nowym utworem, który jest jednym z najwcześniejszych nagrań zespołu. Utwór Everywhere You Go znacznie odbiega od tego, co Hanna Reid i spółka zaprezentowali nam na wydanym niedawno debiutanckim longplayu. Największą siłą kompozycji jest wokal Hanny, który przez warstwę instrumentalną, ograniczoną do ciepłych dźwięków gitary akustycznej i lekkiego rytmu bębnów, jest jeszcze lepiej i wyraźniej wyeksponowany.

Brzmieniem utwór ten zahacza nieco o delikatną folkową balladę, a klimatem idealnie wpasowuje się w obecny czas, szczególnie dobrze brzmi wieczorem przy kubku gorącej herbaty. Sam gitarzysta grupy Dan Rothman mówi o nim następująco: Naiwność tego nagrania to jest coś, co wszyscy wciąż w nim kochamy. Piosenka ta przypomina nam o naszych pierwszych krokach jako London Grammar. Posłuchajcie sami:

Nie ma więcej wpisów