Trio z Devon właśnie skończyło trasę promującą ich ostatnie wydawnictwo The 2nd Law. W przyszłym roku Panowie obchodzą jubileusz – dwadzieścia lat na scenie. Z tej okazji początkowo planowano specjalną trasę koncertową, jednak ostatnimi czasy muzycy przestali o niej wspominać, za to co raz częściej w wywiadach pojawiają się wzmianki o kolejnym albumie.

W jednym z ostatnich wywiadów dla australijskiej stacji radiowej Matt Bellamy przyznał, że ma już gotowych kilka utworów, jednak nie miał ich okazji przećwiczyć z pozostałą dwójką. Muzycy na ostatnich albumach skupili się na eksperymentowaniu i łączeniu rocka z elektroniką, jednak teraz przyznają, że kolejny krążek ma być powrotem do korzeni. Nie ma co ukrywać, że znaczna część fanów tylko na to czeka. Pierwszy singiel z siódmego już studyjnego krążka miałby się pojawić już na święta 2014 roku. Całego krążka należałoby się zatem spodziewać na początku 2015 roku.

Tymczasem dwa tygodnie temu pojawiło się nowe koncertowe wydawnictwo Muse – Live at Rome Olympic Stadium, które jest zapisem jednego z koncertów ostatniej trasy promującej album The 2nd Law – największej jeżeli patrzeć na wielkość sceny i ilość efektów specjalnych (wizualnych i pirotechnicznych). Panowie postanowili swoim fanom zrobić mały przedświąteczny prezent i udostępnili kolejny jego fragment – utwór Plug in Baby pochodzący z ich drugiego studyjnego krążka Origin of Symmetry, bez którego większość fanów nie wyobraża sobie koncertu. Co by nie mówić, ten kawałek zawsze robi wrażenie, zobaczcie sami:

Nie ma więcej wpisów