The Neighbourhood to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych debiutów tego roku. Ich mroczne indie-rockowe brzmienie podbiło serca słuchaczy na całym świecie, czego najlepszym dowodem są pełne sale koncertowe i dość mocno napięty grafik zespołu. To jednak nie powstrzymuje ich od pracy nad nowymi kawałkami.

Nieco ponad tydzień temu, a dokładnie 10 grudnia, premierę miała EP-ka zatytułowana The Love Collection, na której znalazły się trzy utwory, wcześniej dostępne jedynie na platformie SoundCloud. Tego samego dnia na antenie BBC Radio 1 w programie Zane’a Lowe’a grupa zaprezentowała również swój najnowszy utwór Silver. Dzisiaj pojawił się on na oficjalnym kanale w serwisie SoundCloud.

Stylistycznie kompozycja mocno odbiega od tego, z czym do tej pory można było kojarzyć twórczość The Neighbourhood, jeśli rozpatrywać ją wyłącznie w kategorii debiutanckiej płyty. Utwór zahacza bowiem o wcześniejsze inspiracje zespołu.

Silver ma zwiastować kolejny krążek, który będzie nosił tytuł The Black and the White. Data jego premiery nie jest jeszcze znana, ale już teraz możemy spodziewać się po nim innego brzmienia.

Nie ma więcej wpisów