Kiedy ponad rok temu Arkadiusz Glensk, szerzej znany jako Fismoll, wrzucił do Internetu cover Breathe Me Sii szybko zrobiło się o nim głośno. Melancholijny, pełen emocji głos przywiódł skojarzenia ze skandynawskimi muzykami. Nie jest to bezpodstawne skojarzenie, bowiem Fismoll część życia spędził na Islandii, wychowując się przy takich właśnie dźwiękach. Teraz wydaje się, że historia zatoczyła koło – do sieci trafił właśnie utwór młodszej siostry Arka – Asi.

Asia Glensk ma zaledwie piętnaście lat, a już udowodniła, że delikatności i naturalności mogłyby jej pozazdrościć starsze i przede wszystkim bardziej doświadczone koleżanki z branży. Wraz z bratem nagrała cover piosenki  Sóley – I’ll Drown. Wersja Asi łapie za serce i nie jest dokładnym odwzorowaniem oryginału – za aranżację odpowiadał nie kto inny jak Fismoll. O tym, jaka to zdolna dziewczyna niech świadczy fakt, że oprócz zaśpiewania zagrała ona także na aż pięciu wiolonczelach.

Aż miło się słucha takich zdolnych, młodych i autentycznych artystek. Miejmy nadzieję, że nie jest to jedynie pojedyncze nagranie. NEXTPOP, czyli wytwórnia, która wydała debiut Fismolla, nie tak dawno ogłosiła, że w przyszłym roku wypuszczą cztery albumy. Trzymam kciuki, żeby wśród nich znalazła się płyta Asi.

Nie ma więcej wpisów