Całkiem niedawno, bo 20 listopada, Kult wydał singiel pt. Prosto. Fizyczna wersja płytki ukazała się w limitowanym nakładzie tysiąca egzemplarzy, a znajdują się na niej bonusy, których na czternastym studyjnym krążku Kultu pod tym samym tytułem wydanym w maju tego roku z pewnością nie znajdziecie.

Na singlowej płycie znajduje się utwór Prosto w różnych propozycjach interpretacyjnych muzyków Kultu, jak i zaproszonych artystów – wersji wyszło aż dziesięć, a jednym z gości jest Michał Wiraszko – założyciel i frontman poznańskiego zespołu Muchy. Zadziorny, nieco zachrypnięty głos Michała – w szczególności charakterystyczny lekko zachrypnięty krzyk wyraźnie słyszalny w refrenie, nadaje kawałkowi dodatkowego pazura, którego oczywiście wersji pierwotnej także nie brakuje.

Kawałek dzięki Michałowi można już odsłuchać na platformie SoundCloud. Polecam gorąco, bo to kawał dobrej rockowej roboty i miły przerywnik pomiędzy kolejnymi, świątecznymi kołysankami, które zasypują nas w tym czasie. Prosto z gościnnym udziałem Michała Wiraszko do posłuchania poniżej.

Nie ma więcej wpisów