To był świetny rok, który zaowocował sporą ilością wyśmienitych singli na całym świecie. Jednak to był przede wszystkim bardzo dobry rok dla polskiej muzyki. Na rodzimym rynku muzycznym wydarzyło się naprawdę dużo dobrego. Już zacieram ręce na polskie premiery płytowe w zbliżającym się roku.

Co najważniejsze muzyka tzw. alternatywna zaczęła coraz odważniej wdzierać się w mainstream i trafiać coraz szerszego grona odbiorców. Dzięki coraz szerszemu dostępowi do legalnej muzyki, między innymi za pośrednictwem serwisów streamingowych, jakim jest np. WiMP, potencjalny słuchacz jest coraz bardziej świadomy, że za muzykę powinno się płacić i wspierać artystów.

Życzę Wam jak i sobie, aby nadchodzący 2014 rok sprawił, że polskie rozgłośnie radiowe bez problemu będą grały debiutujących artystów, a ich koncerty będą wyprzedawały się na pniu. Kupujcie dużo dobrej muzyki, dzielcie się nią z przyjaciółmi i jeździcie rodzinami na festiwale.

Poniżej znajdziecie playlistę z utworami, które towarzyszyły mi przez cały miniony rok. Polscy artyści przeplatają się ze światowymi muzykami, a ich poziom jest bardzo często porównywalny, jak nie lepszy.

Nie ma więcej wpisów