Od dziś do piątku poznamy piątkę finalistów prestiżowego plebiscytu, w którym Brytyjscy dziennikarze muzyczni wybierają najciekawiej zapowiadających się artystów 2014 roku. Pierwszy artysta został właśnie ogłoszony.

Na piątym miejscu znalazł się dziewiętnastoletni George Ezra. Pochodzący z Bristolu muzyk zachwycił oryginalną barwą głosu, który jak napisał jeden z dziennikarzy, brzmi jak głos pięćdziesięcioletniego mężczyzny. Został zauważony w lutym 2012 roku przez dziennikarzy BBC Radio 1 i zaproszony do programu BBC Introducing, w którym wykonał utwór Angry Hill.

Następnym ważnym punktem w raczkującej karierze tego młodzieńca był udział w sesji nagraniowej w legendarnym londyńskim studiu Maida Vale, gdzie George Ezra wykonał Break AwayBlame It On Me i Did You Hear The Rain? I od tego momentu jego utwory zagościły na stałe na playliście radia BBC w Bristolu. Warto dodać, że jedną z fanek George’a jest sama Mary Ann Hobbs, która zakochała się w jego głosie od pierwszego dźwięku.

Przełomowym momentem był z pewnością występ na festiwalu marzeń wielu artystów, czyli podczas zeszłorocznej edycji Glastonbury na scenie BBC Introducing.  Miejcie na niego oko, bo rośnie nam artysta pokroju największych tego świata.

Pełna lista nominowanych w tegorocznej edycji wygląda następująco: BANKS, Chance The Rapper, Chlöe Howl, Ella Eyre, FKA twigs, George Ezra, Jungle, Kelela, Luke Sital-Singh, MNEK, Nick Mulvey, Royal Bloodm, Sam Smith, Sampha, Say Lou Lou.

Nie ma więcej wpisów