1   +   6   =  

Ich debiutancki album został wydany już ponad trzy lata temu. Kiedy w październiku 2010 roku po raz pierwszy przesłuchałem Young the Giant byłem od razu pewien, że znajdzie się on na mojej prywatnej liście najlepszych albumów mijającego roku, najlepszych debiutantów… Dlatego ze zniecierpliwieniem wyczekiwałem koncertu zespołu Young the Giant w Polsce (z negatywnym skutkiem) oraz kolejnych nagrań i tych drugich się właśnie doczekałem!

21 stycznia, czyli za niewiele ponad miesiąc amerykanie wydadzą album Mind Over Matter. Do tej pory grupa zaprezentowała dwa utwory – It’s About Time oraz Crystalized. Oba ewidentnie zwiastowały zmianę kierunku muzycznego, który, wydawać być się mogło, nie odbiegał w znacznym stopniu od tego, co do tej pory prezentował zespół. Jednak najnowszy singiel, Mind Over Matter wywołał istną burzę w serwisach społecznościowych wśród fanów. Dlaczego?

Jedni twierdzą, że za dużo tam popu. Drudzy, że Sameer Gadhia (wokalista) tak bardzo zmienił sposób swojego śpiewu, że nie brzmi już jak on. No cóż, trudno dogodzić każdemu, a zbyt wiele osób łudzi się, że każdy kolejny album ulubionego artysty będzie brzmieć jak poprzedni. W tym miejscu najgorzej mają debiutanci, dla których tak ważny jest test drugiej płyty. Jednak ja uważam, że Young the Giant mają sporą szansę go zdać nawet na piątkę. Naturalną rzeczą jest ewolucja artystyczna, a tą zaprezentowaną do tej pory przez YtG słucha i ogląda się bardzo dobrze.

Co więcej, najnowszy album amerykanów zostanie wydany pod skrzydłami wytwórni Fueled by Ramen, do której należą m.in. Fun., Paramore czy Panic! at the Disco. Justin Meldal-Johnsen odpowiedzialny za nowe brzmienie Young the Giant, ma na swoim koncie produkcję albumów dla m.in. M83, The Naked and Famous czy Crystal Fighters, dlatego nie trzeba obawiać się o brzmienie całości nowego materiału Young the Giant, co do tej pory Meldal-Johnsen skutecznie już udowadniał.

Do utworu Mind Over Matter powstało bardzo ciekawe lyric video, które możecie zobaczyć poniżej.

Nie ma więcej wpisów