Jakiś czas temu Tom Odell na swoim fan page’u wrzucił trójkę artystów, na których warto zwrócić uwagę w 2014 roku. Dwójkę z nich znałem, o jednym nawet pisałem kiedyś do tego działu – był nim Fryars – ale o Jess Glynne usłyszałem po raz pierwszy.

Na fan page’u zaledwie 280 fanów, ale to jedynie kwestia czasu, aż Jess zacznie funkcjonować w świadomości tysiąca jak nie w dziesiątkach tysięcy fanów na całym świecie. Co prawda, na jej oficjalnym kanale Soundcloud znajdziemy jedynie dwa numery, w których Jess Glynne udziela się gościnnie, ale za to jakie to są muzyczne petardy.

Jedna z nich to Rather Be nagrany wspólnie z zespołem Clean Bandit – dobry nastrój i tupanie nóżką gwarantowane. Drugi utwór to My Love, w którym Jess nagrała wokal dla producentów Route 94. Dwie piosenki idealnie nadające się na piątkowe szaleństwa w klubie, w których wokal Jess Glynne sprawia, że mamy ochotę zapętlać je non-stop.

Czy w podobny sposób jak Jess nie zaczynały Katy B i Jessie Ware? One także na samym początku swojej kariery gościnnie udzielały się w różnych projektach użyczając swojego wokalu. Czyżby to początek światowej kariery Jess Glynne i podobnie jak wyżej wymienione artystki, zawładnie scenami festiwalowymi i klubowymi na całym świecie? Wszystko na to wskazuje. Brytyjka ma oryginalną barwę głosu, która przy tanecznych kawałkach sprawdza się wyśmienicie.

Nie ma więcej wpisów