Ósmy album i wciąż nie mają dosyć. Mogwai wydadzą go dokładnie 21 stycznia, ale już teraz postanowili opublikować pełen odsłuch 10 nowych kawałków na platformie SoundCloud. Jeśli jednak nie samą muzyką żyjecie, a o sprawach zakulisowych lubicie także poczytać, Stuart Braitwaite ma dla was kilka informacji:

[Rave Tapes] napisaliśmy i nagraliśmy w mijającym roku, poczynając od stycznia, prace trwały aż do Halloween. Całość układaliśmy pomiędzy parszywą i zaszczurzoną przestrzenią Gorbals, domowymi studiami Johna i moim oraz w Berlinie. Zanim jednak doszło do nagrań w naszym Castle Of Doom, postanowiliśmy podjąć pewne przygotowania.

Nagrywanie albumu nie odbyłoby się bez Paula Savage’a, z którym nagraliśmy singiel „Summer”, a także pierwszy album Mogwai Young Team oraz nasz ostatni –  Hardcore Will Never Die, But You Will. To świetny koleś i dobrze trzyma nas w ryzach. Wciąż jestem na niego wkurzony za nie zostawienie pierwotnych 22 minut „Mogwai Fear Satan” z powodu zbyt wielu błędów, które moglibyśmy dzisiaj naprawić za pomocą komputerów. Choć to mogłoby równoważyć się z okropnymi cyfrowymi dodatkami Powrotu Jedi…

A sam krążek, jak dodaje pod koniec gitarzysta, cechują elektroniczna i żywa perkusja, gitary, syntezatory, klawisze oraz kilka wokalnych wstawek.

Ja pozwoliłem już sobie wsiąknąć w miękkie, przyjemnie się snujące dźwięki Heard About You Last Night. A wszystkim, których opublikowane jakiś czas temu Remurdered nie przekonało, powinni być dość zaskoczeni jak dobrze brzmi ten numer wpasowując się w resztę Rave Tapes. Do wysłuchania poniżej.

Nie ma więcej wpisów