Brytyjska formacja Pylo ma na swoim koncie jedynie wydane w zeszłym roku Bellavue EP. Wcześniej ukazał się ich singiel pt. Enemies, który zwrócił uwagę brytyjskich mediów na tych młodych muzyków. Zespół powstały w 2012 roku tworzy pięciu przyjaciół z miasteczka Bath położonego w hrabstwie Somerset.

Pylo opisują swoją muzykę jako dźwiękowy pejzaż zbudowany ze światła i ciemności oraz z wszystkiego co znajduje się pomiędzy nimi. Wśród ich muzycznych inspiracji można znaleźć takich artystów jak Pink Floyd, Radiohead ,The National czy Kings Of Leon. Tych ostatnich chyba najłatwiej w muzyce Pylo odnaleźć, jednak ich celem nie jest naśladowanie innych tylko stworzenie własnego, unikalnego brzmienia i można śmiało przyznać, że jego realizacja już wychodzi im całkiem nieźle. Tworzone przez nich kompozycje są pełne brzmieniowych niuansów nadających całości wyjątkowego klimatu.

Obecnie muzycy pracują nad kolejnym wydawnictwem pt. The Woman EP. Jeszcze nie wiadomo kiedy cała EP-ka ujrzy światło dzienne, póki co panowie prezentują pierwszy jej zwiastun, singiel pt. Young. Na marzec planowana jest także trasa koncertowa, która zapewne do nas nie dotrze, jednak na ten zespół warto mieć oko. Czuję, że panowie jeszcze zamieszają w muzycznym światku. Zapoznajcie się z ich nowym kawałkiem poniżej:

Nie ma więcej wpisów