Tego artysty nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Młody, a niezwykle utalentowany James Blake płytą Overgrown udowodnił, że nie jest tylko sezonowym zjawiskiem. Każdy utwór muzyka ma w sobie to coś, co sprawia, że od razu wiadomo – bez zbędnego zastanawiania się – kto jest jego autorem.

James Blake ewoluuje, rozwija się i to słychać, chociażby na wspomnianym krążku Overgrown, z którego utwór Retrograde, według mojej skromnej opinii, osiągnął mistrzostwo pod każdym względem, a sam twórca albumu dostał nominację do tegorocznych nagród Grammy w kategorii Najlepszy Nowy Artysta. Overgrown zaowocowało również współpracą z Chance The Rapper przy okazji kawałka Life Round Here i wygląda na to, że panowie dosyć polubili się, bowiem obecnie zamknęli się razem w studio. Niestety przypuszczam, że na efekty tej pracy trzeba będzie trochę poczekać.

Jakby tego było mało, James Blake zawitał do programu radia BBC 1, by przez dwie godziny prowadzić tam audycję, czego efektem jest zupełnie nowy utwór zatytułowany 40455 – utrzymany w stylistyce tak bardzo charakterystycznej dla twórczości Blake’a.

Artysta przedstawił również własną interpretację, niewątpliwie bardzo autorską, singla Drunk in Love z najnowszej płyty Beyoncé.

Nie ma więcej wpisów