Choć co prawda mamy już kilkanaście dni nowego roku i żyjemy tym co w muzyce będzie się działo, warto jeszcze  odnaleźć artystów oraz wydawnictwa, które nie do końca znane są szerszej publiczności. Z taką inicjatywą wychodzi Fundacja Kaisera Söze, czyli netlabel skupiający nietuzinkowe projekty muzyczne jak i uczestniczący w wielu wydarzeniach kulturalnych. I choć prezentowani muzycy związani są z miastem Lublin, to ich twórczość można poznać w każdym zakątku świata.

Tym bardziej, że także wielki muzyczny świat z chęcią przybywa do Lublina, o czym świadczy duża liczba zagranicznych nazwisk obok bardzo polsko brzmiących kompozytorów. Sam wybór dźwięków także nie opiera się na jednym tylko gatunku. Oprócz klasyki rockowej, można tu odnaleźć masę inspiracji bluesowych, jazzowych, hip-hopowych czy sięgających bardziej egzotycznych miejsc czy opierających się na zdolnościach DJ-skich. Jeśli więc jeszcze nie słyszeliście o Jacku Steinbrichu i jego Braces Are Beautiful oraz Re.mus, projekcie JoãoBAB, duecie MEM oraz dokonań wielu muzyków na albumie Pogorzelec Finally Rmxd, to nadszedł na to czas.

Pełną listę ich działalności znaleźć można na oficjalnej stronie Kaiser Söze. A wszystkimi utworami możecie się raczyć w formie mp3, do zdobycia za darmo ze strony fundacji.

Jeśli jednak prezentowane tam zespoły są wam znane, należy wspomnieć o tym co w najbliższym czasie szykuje się w Kaiser Söze. Pierwszą tegoroczną premierą będzie zapis koncertu poświęconego pamięci Konrada Chyla, który odbył się w warszawskim klubie Eufemia, a zagrali w nim m.in. Wojtek Kurek, Ray Dickaty, Ksawey Wójciński czy Bartosz Tkacz.

Drugim będzie płyta z nagraniami undergroundowymi, których rejestracja rozpoczęła się pod koniec lat 80.

Nie ma więcej wpisów