3   +   5   =  

Iwona Skwarek z duetu Rebeka oraz Rui Maia występujący pod szyldem Mirror People są dobrze znani w swoich kręgach narodowościowych. Poznali się zapewne dzięki łączącej ich wytwórni Discotexas. W zeszłym roku wykonawcy mieli już okazję do owocnej współpracy, o czym świadczy piosenka Nothing to Give, interpretowana na dwa różne sposoby, Rebeki z udziałem Mirror People i odwrotnie. Tym razem Iwona Skwarek na prośbę Ruia Mai użyczyła swojego głosu w utworze Come Over.

Mirror People, a właściwie Rui Maia to portugalski producent i DJ osiągający coraz więcej sukcesów w swoim kraju. Wśród jego muzycznych inspiracji znajdują się grupy takie jak: The Knife czy New Order. Rebeki natomiast nie trzeba już wielu przedstawiać. Duet stanowią Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny, którzy zaczęli grać razem w 2010 roku (wcześniej zarówno filarem grupy, jak i jedynym jej członkiem była Iwona Skwarek). Swoją muzykę opisują jako eksperymentalny pop.

Co jeszcze, prócz Nothing to Give stworzyli Iwona Skwarek i Rui Maia? Tego dowiemy się już 22 stycznia – w dniu premiery utworu w portugalskim radio Antena 3. Póki co, możemy posłuchać zapowiedzi piosenki na kanale YouTube.

Nie ma więcej wpisów