Jack, Luke, Grace, Milan pochodzą z Cambridge i w swoim brzmieniu serwują porządną dawkę tanecznego popu, którego trafnym określeniem będzie jak napiszę, że jest to zabawa dźwiękami.

Clean Bandit byliby pewnie kolejnym zespołem z Wysp Brytyjskich, którzy na fali popularności duetu Disclosure próbują zdobyć laur sławy. Byliby gdyby nie fakt, że zaczęli tworzyć wcześniej, jednak dopiero to teraz jest ich moment, a wszystko za sprawą świetnego singla Rather Be, który wypuścili miesiąc temu, supportowaniu Basement Jaxx podczas ich listopadowej i grudniowej trasy koncertowej, Bastille podczas wyprzedanych koncertów w Wielkiej Brytanii, Disclousure, alt-J i Rudimental.

Co jest takiego w Clean Bandit, co sprawia, że ten zespół tak magnetyzuje. To z całą pewnością umiejętne łączenie elektroniki z klasycznym brzmieniem smyczków i samej muzyki klasycznej – sami nazywają się elektro-kwartetem. Jeżeli zastanawiacie się jak brzmiałby Mozart, gdyby żył w dzisiejszych czasach, to posłuchajcie kawałka Mozart’s House.

Nie ma więcej wpisów