Ten belgijski pięcioosobowy zespół zadebiutował albumem Applause w 2010 roku, który od razu zdobył nagrodę Music Industry Awards w kategorii najlepszy album roku. Nie jest to jednak data, którą można przyjąć za początek istnienia zespołu. Balthazar został założony już w 2004 roku – początkowo jako trio. Jeszcze przed wydaniem pierwszego krążka muzycy zdecydowali się na koncerty zagranicą, w tym krótkie klubowe tournée po Afryce Południowej. Ich talent pozwolił im na pokazanie się już w wielu europejskich państwach. Występowali na licznych festiwalach, np. Rock Werchter, Pukkelpop czy Lowlands.

Drugi studyjny krążek Balthazara – Rats z 2012 roku – również zdobył Music Industry Awards w kategorii najlepszy album. Przy płycie pracował m.in. Noah Georgeson, kojarzony ze współpracy z takimi muzykami jak Devendra Banhart czy The Strokes. Rok później zespół wyruszył we wspólną trasę koncertową z grupą Editors i właśnie tym sposobem dali się poznać polskiej publiczności. Nie będzie chyba nadużyciem jeżeli napiszę, że jednocześnie podbili kilka muzycznie wrażliwych serc.

Jako support spisali się świetnie ,o czym z pewnością świadczyło bardzo miłe przyjęcie przez fanów Editors. Teraz kwintet zdecydował się wrócić do nas już na własny koncert. W Polsce zagrają dwukrotnie – 6 lutego zobaczymy ich w poznańskiej klubokawiarni Meskalina, natomiast dzień później zagrają w warszawskiej Hydrozagadce.

Kiedy: 6.02 (czwartek)
Gdzie: Poznań, Klubokawiarnia Meskalina (Stary Rynek 6)
Start: 19:00
Bilety: 30 zł / 40 zł

Kiedy: 7.02 (piątek)
Gdzie: Warszawa, Hydrozagadka (ul. 11 listopada 22)
Start: 19:00
Bilety: 39 zł / 45 zł

Nie ma więcej wpisów