Chvrches świetnie radzą sobie z tworzeniem własnych wersji cudzych utworów. Po tym jak słyszeliśmy w ich wykonaniu piosenki Whitney Houston czy Janelle Monáe, przyszła pora na Bauhaus i klasyk Bela Lugosi’s Dead.

Bezpośrednią przyczyną zmierzenia się szkockiego tria z tym utworem jest film Vampire Academy, a dokładniej jego ścieżka dźwiękowa. Jak to ostatnimi czasy bywa, muzyka towarzysząca potencjalnym hitom dla nastolatek, wielokrotnie przewyższa dzieło, któremu towarzyszy. Otóż w soundtracku do wyżej wymienionego filmu, prócz Chvrches znajdują się takie zespoły jak Sky Ferreira, Goldfrapp, Bear in Heaven czy Au Revoir, Simone.

Wybór Bela Lugosi’s Dead do filmu o wampirach jest nieprzypadkowy. Aktor Bela Lugosi jest odpowiedzialny za stworzenie kreacji Hrabiego Draculi, która ukształtowała masową wyobraźnię w tym temacie. Ponadto utwór w wykonaniu Bauhaus pojawia się jako scena otwierająca Zagadkę Nieśmiertelności z Davidem Bowie i Catherine Deneuve. Cover Chvrches osładza nieco mroki oryginału, dodając syntezatorowych przestrzeni.

Nie ma więcej wpisów