Amerykańska legenda industrialu wykazuje się w ostatnich latach dużą aktywnością, po zakończeniu światowej trasy promującej album The Seer i wydaniu koncertowego krążka zapowiadają nowe wydawnictwo na maj.

Dzieło będzie nosiło tytuł To Be Kind i ukaże się dokładnie 13 maja nakładem Mute, a w Stanach wyda go własny label Michaela Giry – Young God. Tym razem nie usłyszymy tam głosu byłej członkini SwansJarboe, ale pojawią się inne kobiety, a będą to St. Vincent, Cold Specks oraz nowojorska artystka Little Annie. Piosenki zostały zarejestrowane w Sonic Ranch w pobliżu El Paso w Teksasie, a wyprodukował je sam Gira.

Lider Swans zdradza też, że oprócz tradycyjnych formatów, w których można wydać płytę myśli także nad dosyć innowacyjnym pomysłem jakim jest dysk USB. Przewaga tego rodzaju formatu nad CD lub winylem jest taka, że cały, trochę ponad dwugodzinny materiał będzie mógł zostać odtworzony na raz, bez przerw potrzebnych na wymianę krążka w odtwarzaczu. Podstawowa wersja CD będzie zawierać dwa dyski, do rozszerzonej zostanie dodane koncertowe DVD, a wersja winylowa to aż trzy części.

Jeszcze przed ukazaniem się To Be Kind niestrudzony Gira ruszy w solową trasę po Europie, w ramach której zagra dwa koncerty w Warszawie (18 i 19 marca).

Nie ma więcej wpisów