Szkoci z Glasvegas pojawią się już wkrótce w naszym kraju aż na trzech koncertach. Fani będą mogli ich zobaczyć 1 lutego w Warszawie, 3 lutego w Gdańsku oraz 4 lutego we Wrocławiu. Dobra wiadomość związana z tymi wydarzeniami jest taka, że wiemy kto pojawi się na scenie podczas dwóch z nich w roli ich supportu. W Warszawie przed Glasvegas na scenie pojawi się krakowska grupa Vermones, natomiast na ostatnim koncercie w ramach tej trasy, czyli we wrocławskim klubie Alibi publiczność rozgrzeje miejscowa formacja Robot House.

Zespół Robot House tworzą: Krzysztof Birowski, Szymon Smolak i Marcin Kucharczyk. Jak sami o sobie mówią – grają inny rock, łącząc noise z brit-popem, punk z shoegazem i staroświecką psychodelę z niezobowiązującym indie-graniem. Pod swoje skrzydła wzięła ich wytwórnia fyh!records. We wrześniu 2012 roku ukazał się ich debiutancki album pt. Krytyczny wyjątek, który był dość interesującą pozycją skłaniającą do obserwowania przyszłych poczynań tria.

Vermones to pochodzący z Krakowa alt-rockowy kwartet. Panowie na koncie mają trzy EP-ki: Synthetic Love Symmetry (2010), How Soon Is Now? (2011) oraz Humanimals! (2012). Zagrali szereg świetnie przyjętych koncertów, między innymi na Festiwalu w Jarocinie oraz na Open’erze. Po małych przetasowaniach w składzie grupy wracają ze zdwojoną siłą.

Cieszy mnie, że organizatorzy koncertu stawiają na młode, zdolne, rodzime zespoły. Takim grupom należy się wsparcie, a czy jest lepsza okazja do zdobycia nowych fanów jak taki koncert?

Nie ma więcej wpisów