Mamy dla was novinky prosto z Czech. Do grona artystów Colours of Ostrava dołącza australijski skład pod nazwą The John Butler Trio. Oprócz samego Butlera, którego multiinstrumentalne zdolności zawierają się w grze na harmonijce, didgeridoo, perkusji i różnych, wzmacnianych elektronicznie, instrumentach akustycznych (gitara 12-strunowa, lapsteel i banjo), w zespole znajdują się Nicky Bomba i Bryon Luiters.

Na swoim koncie mają już sześć albumów, a ostatnim z nich jest wydany w tym roku Flesh & Blood. Sama charakterystyka zespołu jest trudna do zaszufladkowania, bo ograniczenia do bluesa nie mają tutaj miejsca. Oprócz muzyki indiańskiej czy celtyckiej, warto dodać naleciałości reggae czy wpływów bardziej rockowych. John Butler nie ma więc ograniczeń i pomysły czerpie zarówno ze wschodu jak i muzyki zachodnich, wielkich miast.

Grupa dołączy więc do wielu znanych już wcześniej nazwisk line-upu, który przedstawia się następująco: Robert Plant and The Sensational Space, MGMT, ZAZ, The Asteroids Galaxy Tour, John Grant, Goat, Iyeoka, Les Tambours du Bronx, Abby, Taksim Trio, Guillaume Perret & The Electric Epic, Rupa & The April Fishes, Winston McAnuff & Fixi, Isaya, David Wax Museum.

To chyba także ostatnie ogłoszenie przed ostatnim dniem stycznia, kiedy to zakończy się możliwość promocyjnego kupna czterodniowego karnetu na tegoroczną edycję. Cennik poszczególnych miesięcy znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalowej. Jeśli więc pośród tych wielu nazwisk odnajdujecie coś idealnego dla siebie, warto pospieszyć się z zakupem biletu na tę właśnie imprezę. Albo zaczekać jeszcze chwilę, aby organizatorzy mogli odkryć więcej swoich kart. Poszczególne różnice cenowe nie wydają się zbyt wielkie, a być może i kolejni artyści będą na tyle dużym zaskoczeniem, by ostatecznie skusić się na wyjazd za naszą zachodnio-południową granicę.

Nie ma więcej wpisów