Wygląda na to, że rok 2014 będzie dobrym rokiem dla elektroniki. Karin Park, przedstawicielka szwedzkiej sceny elektronicznej, wypuściła nowy singiel zatytułowany Shine. Pojawi się on w trzech wersjach – Radio Edit, Radio Instrumental i Lovegrove Remix – dokładnie 24 lutego. W międzyczasie już możemy słuchać tej pierwszej wersji na SoundCloudzie artystki.

Karin Park wydała ostatni album w 2012 roku. Highwire Poetry, wyprodukowane przez Christophera Berga (Fever Ray, The Knife) i Barry’ego Barnetta, odniosło wielki sukces, a każdy utwór miał niepowtarzalny, nieco mroczny klimat – zwłaszcza moje ulubione Tiger Dreams. Zresztą artystka nawet z piosenki Justina Biebera potrafiła zrobić arcydzieło. Posłuchajcie tylko jej coveru As Long As You Love Me. W zeszłym roku Szwedka głównie użyczała swojego głosu i dzięki temu mogliśmy ją usłyszeć m.in. w Everything Maya Jane Coles, które jest na tyle hipnotyzujące, że nie da się nie zapętlić tego utworu chociaż raz.

Shine, jak sam tytuł wskazuje, jest nieco radośniejsze, mniej tutaj tego mroku tak charakterystycznego dla Karin Park. Jednak wciąż warto posłuchać i liczyć, że może jest to zapowiedź nowego albumu?

Nie ma więcej wpisów